Careers

The Bohemia Interactive offices in the Czech Republic, Slovakia, The Netherlands and Thailand are home to more than 300 people of various nationalities. We share one common goal: making great video games.

Browse through our current job openings below, or send us an open application via jobs@bistudio.com.

HR Specialista (Prague, Czech Republic)

Taky máš pocit, že onboarding zaměstnanců není pro začátečníky, ale že to je umění někde mezi magií a vědou? Chceš mít prostor ukázat, že dobře zvládnutý start zaměstnance je klíčový pro úspěch firmy? Tak to hledáme právě Tebe! Do našeho týmu v Bohemia Interactive a.s. hledáme kolegu či kolegyni, který o nás bude pečovat na pobočkách v Praze a v Mníšku pod Brdy. Chtěli bychom dobrou duši, která nechodí do zaměstnání, ale trávit čas s kamarády do práce a nebojí se přitom zabrat. 

Senior IT Administrator (Brno, Czech Republic)

For a smaller team of administrators located in Bohemia's Brno office, we're looking for a new Senior IT Administrator who will help us maintain and further improve our network infrastructure. As our admin team consists of enthusiastic professionals who are always up for learning something new, we're looking for a similar mindset in our new colleague as well.

Senior IT Administrator (Prague, Czech Republic)

For a smaller team of administrators located in Bohemia's Prague office, we're looking for a new Senior IT Administrator who will help us maintain and further improve our network infrastructure. As our admin team consists of enthusiastic professionals who are always up for learning something new, we're looking for a similar mindset in our new colleague as well.